NZDM KINO

Sběrné místo Krabice od bot


Krásný den všem dárcům. Prosíme darujte NEZABALENÉ krabice, letos máme opravdu hodně dětí. Dárky spravedlivě rozdělíme mezi více dětí.

Co můžete vložit do krabice?

PRO MENŠÍ KLUKY: kšiltovky, basketbalový nebo fotbalový míč, pumpička, školní pomůcky (penály, kružítko, ohebné pravítko, trojúhelník s ryskou, pero, tužky, gumy, zvýrazňovače), ledvinku, sladkosti, malé LEGO, pop it a jiné antistresové hračky, cokoliv s herní tématikou nebo NBA, mikiny s kapucí velikost 152-164, knížky s obrázky a velkými písmeny, kapesníčky, deodoranty, encyklopedie a lidském těle pro chlapce, plyšáky na spaní, malý míček, hopík, dětské peníze, bílé ponožky 35-39, pálivé brambůrky

PRO VĚTŠÍ KLUKY: bílé ponožky vel.43-46, pleťová kosmetika (čistící gely, proti černým tečkám, masky, tampony na čištění pleti atd), voňavky, vlasová kosmetika (pudry na styling, vosk, NE gely), motýlek nebo kravata (tm. modrá, černá, zlatá), stylové sluneční brýle, pánské peněženky, pánské tašky, panské náramky, řetězy, mikiny a trička vel. M – XL, kšiltovky, drobná elektronika (selfie tyč, sluchátka, repráček), kapesníčky, brambůrky, sladkosti, tuhý deodorant, holicí gel a strojky,

PRO MENŠÍ DÍVKY: kreativní sady(náramky, vyrábění), čelenky a šátky do vlasů, pevné gumičky, hřebeny na vlasy tangle teezer, velké pevné skřipce do vlasů, šampony, sady na úpravu obočí (tmavší tóny), bižuterie – kruhy do uší, korunky do vlasů, školní pomůcky(penály, kružítka, pera, tužky, gumy, ohebná pravítka, obaly na sešity, desky na sešity, zvýrazňovače), sladkosti, malé kabelky nebo ledvinky, vše co se třpytí, knížky s obrázky s velkými písmeny, antistresové hračky, Crop topy s krátkým rukávem vel. S-M, Crop top mikiny S-M, krátké legíny vel.S-M, nízké bílé ponožky vel. 35-37, gelové fixy a pastelky, plyšáky na spaní

PRO VĚTŠÍ DÍVKY: over size mikiny dámské vel. S/XL, ledvinky nebo malé kabelky, paletky očních stínů spíše barvy do hněda, kosmetické sady štětců, sady na úpravu obočí, bílé ponožky vel. 35-42, Crop topy vel M – XXL, voňavky květinové a sladší vůně, pevné gumičky do vlasů, hřebeny tangle teezer, olejíčky na vlasy, pleťové a vlasové masky, matné „nude“ rtěnky, náramky na nohy, bižuterie- kruhy do uší, černé linky na oči, sladkosti, brambůrky, umělé nehty (přírodní odstíny hnědé, béžové atd – spíše matné),řasenky, knihy: kuchařky, zamilované romány o náctiletých, knihy -turecké telenovely, teplákové soupravy vel. M-XXL, sluneční brýle(moderní), falešné dioptrické brýle, náušnice do nosu, BB krém – tmavší tón,

 


Naše děti milují vše třpytivé, touží po věcech licenčních (PC hry, soc. sítě, NBA, Jordan, Guess…), mají oblíbené pálivé brambůrky a čokoládu Milka, potřebují antistresové hračky a hudbu.

Kluci pořád hrají basket, fotbal a poslouchají hip hop, Rap, tradiční romské písně a vše hodně nahlas.:) Dívky sledují telenovely, líčení, tik tok a baví je kreativní činnosti.

Všechny naše děti jsou hodné a vděčné…

 


Pro nejmenší děti:

pastelky, voskovky, křídy na ven, omalovánky, hračky adekvátně k věku a pohlaví, plyšové hračky na spaní, pyžama 104 - 128, zimní oblečení, čepice, šály, rukavičky..


Pro maminky:

hygiena (tekutá mýdla, pasta na zuby, deodorant, sprchový gel, šampon, tyčinky do uší, tělový krém, balzám na rty, pleťová maska, řasenka, kartáč na vlasy, dámské vložky s křidélky..),drogerie (prostředek na nádobí, houbička, aviváž, prací prášek, úklidové prostředky..);jídlo: trvanlivé potraviny, káva, čaj, sladkosti (sušenky, čokoláda, žvýkačky...); ostatní( vonné svíčky, baterie AA..)


Pro tatínky:

hygiena (pasta na zuby, holicí gel, strojek na holení, voda po holení, sprchový gel, šampon, tyčinky do uší...), drogerie (prostředek na nádobí, houbička, aviváž, prací prášek, úklidové prostředky - pro samoživitele); jídlo: trvanlivé potraviny, káva, čaj, sladkosti..; ostatní (sirky, baterie AA, AAA, baterka, malé sady nářadí..)


Pro rodiny:

stravenky, dárkové  karty do supermarketu (Tesco, Penny, Lidl), jídlo : trvanlivé potraviny, sladkosti, káva, čaj; základní drogerie( dámské vložky s křidélky, tyčinky do uší, šampony, sprchové gely, pasta na zuby..);ostatní drogerie: úklidové prostředky, prostředek na nádobí, prací prášek, aviváž...,další: vybavení lékárničky : dezinfekce, náplasti, obvazy, černá mast, základní volně prodejné léky (paracetamol proti bolesti a teplotě vhodných i pro děti apod.); ostatní: rodinné deskové hry, antistresové pomůcky, svíčky, baterie AA, AAADěkujemePOSLÁNÍ

NZDM KINO je určeno dětem a mladým lidem ve věku 9–26 let v Novém Městě pod Smrkem a v regionu Frýdlantsko a kteří se ocitají v obtížné životní situaci. Poskytujeme informace, podporu v oblasti vztahů, vzdělání, zaměstnání a dalších oblastech, pomoc, prostor a asistenci při realizaci nápadů a příležitost ke zdravému trávení volného času. Vedeme je k samostatnosti a pozitivnímu a smysluplnému životnímu stylu.


Otvírací doba:

Pondělí: od 2 do 4 hodin - Individuální poradenství a Streetwork + Facebook
Domluvíme si schůzku nebo se potkáme venku nebo si napíšeme

  od 4 do 5 hodin - Klub pro mladší klienty ( 9 - 13 let )

od 5 do 6 hodin - Klub pro starší klienty ( 14 - 26 let )


Úterý: od 1 do 3 hodin - Klub pro mladší klienty

od 3 do 5 hodin - Klub pro starší klienty

                                                                                                         

Středa: od 1 do 3 hodin - Klub pro dívky

od 3 do 5 hodin - Individuální poradenství a streetwork + soc. sítě
Domluvíme si schůzku nebo se potkáme venku nebo si napíšeme


Čtvrtek: od 2 do 4 hodin - Klub pro mladší klienty

od 4 do 6 hodin - Klub pro starší klienty


Pátek: od 1 do 3 hodin - Klub pro mladší klienty 

 od 3 do 5 hodin - Klub pro starší klienty 


Cílová skupina:

Děti a mládež ve věku od 9 do 26 let ohrožené společensky nežádoucími jevy.

Osoby žijící v sociálně vyloučených komunitách.

Osoby, které vedou rizikový způsob života nebo jsou tímto způsobem života ohroženy. 


Rozdělení klubu:

Klub je rozdělen na dvě části. Pro mladší a starší klienty. Mladší klienti jsou ve věku 9 - 11 let a starší klienti ve věku 12 - 26 let. Samozřejmě, že rozdělení klientů vždy posuzujeme podle individuálních potřeb klienta. 

Kontakty

Ředitel organizace:

Ludvík Bára - ludvik.bara@majak-nmps.cz, tel.: 739 416 716 


Vedoucí klubu: 

Barbora Bárovábarbora.barova@majak-nmps.cz, tel.: 739 416 708


Pracovníci klubu:

Ludvík Báraludvik.bara@majak-nmps.cz

Martina Dvořáková - martina.dvorakova@majak-nmps.cz